Як вибрати компанію для інвестування в IPO – на що слід звернути увагу

Важливо дивитися на факти, а не тільки довіряти прогнозам

ЯК ВИБРАТИ КОМПАНІЮ ДЛЯ ІНВЕСТУВАННЯ В IPO

Експерти інвестиційної компанії «Фрідом Фінанс Україна» розповіли, як вибрати компанію для інвестування в IPO.

Інвестування в IPO – швидкий і прибутковий спосіб примноження капіталу. Зазвичай акції на біржі починають торгуватися значно вище ціни розміщення, тому інвестор у плюсі ще з першого дня торгів. Щоб купити цінні папери, потрібно звернутися до брокера, який надає таку можливість навіть клієнтам із невеликим капіталом.

Щороку приблизно 250 компаній виходять на фондовий ринок. Експерти «Фрідом Фінанс Україна» розповіли, яким чином відбирають найперспективніших, щоб потім запропонувати їх своїм клієнтам.

На що звертати увагу при виборі компанії для IPO

Важливо дивитися на факти, а не тільки довіряти прогнозам. Ось ключові показники, які допоможуть інвестору вибрати компанію для інвестування в IPO:

Основні дані беремо зі звіту S-1 Form. У звіті є детальна інформація про діяльність фірми: фінансові показники (зокрема статутний капітал, балансові звіти, обов’язки перед кредиторами, грошові надходження та витрати), план розвитку, опис продукції, конкуренти.

Якщо виручка компанії зростає менше, ніж на 15% на рік, брати участь у її IPO не рекомендується. Вигідний інвестиційний об’єкт повинен демонструвати високий прибуток уже зараз. Тому вибираючи фірму, варто дивитися на параметр «Ціна/прибуток». Що він менший, то більш стабільний дохід показуватиме підприємство в майбутньому.  Якщо ж компанія залучає кошти за допомогою IPO не для розширення бізнесу, а для погашення боргів, в її акції краще не інвестувати.

Ще один фінансовий показник – справедлива ціна бізнесу. Поки фірма не вийшла на біржу, ми не можемо дізнатися її капіталізацію у класичному вигляді: вартість однієї акції помножена на кількість акцій. Проте ми можемо порахувати потенційну вартість підприємства, ґрунтуючись на звітах для Комісії з цінних паперів та фондових бірж.

Важливий чинник – чи підтримують компанію інституційні інвестори. Чи є серед зацікавлених осіб (окрім приватних інвесторів) відомі фонди прямих інвестицій або венчурні фонди. Такі організації не просто дають гроші – вони беруть активну участь в управлінні підприємством, допомагають налаштовувати ефективні бізнес-процеси.

Аналіз компанії не гарантує прибуток, але підвищує ваші шанси

«Ми в інвестиційній компанії «Фрідом Фінанс Україна» ретельно відбираємо акції, які пропонуємо нашим клієнтам для інвестування. Проте варто пам’ятати, що навіть професійна оцінка фахівця – це очікуваний прогноз, а не 100% гарантія. Тому раціональна стратегія інвестування – диверсифікація. Вкладаючи кошти у різні компанії та фінансові інструменти, ви знижуєте ризики», – зазначає Тарас Гандзій, інвестиційний експерт «Фрідом Фінанс Україна».

Отримайте консультацію експерта – дізнайтеся, які підприємства вийдуть на IPO найближчим часом і куди краще інвестувати.

У 2020 очікується вихід на біржу таких гігантів, як Airbnb, Didi Chuxing, Casper. Не втрачайте свій шанс – інвестуйте вчасно.

Leave a Reply