Топ хмарних сховищ 2020 року: переваги і недоліки

Зберігання всіх файлів і документів у хмарному сховищі — гарантія збереження інформації, у разі, наприклад, пошкодження фізичного носія. Хмарою користуються не лише корпорації, але й звичайні інтернет-користувачі. Технологія перестала бути ексклюзивною та дорогою.

Будь-яка людина або бізнес має змогу скористатися хмарним зберіганням даних навіть на безкоштовній основі. Однак безкоштовні сервіси мають ряд недоліків: низький рівень безпеки, обмежена місткість сховища, неповний функціонал. Хоча такий варіант підійде багатьом користувачам.

У цій статті розглянемо три найкращих хмарних сховища, на думку компанії UCloud.

Google Drive

Google Drive

Мабуть, найпопулярніший сервіс. З його допомогою можна віддалено працювати з відео, текстами, зображеннями — платформа підтримує 30 різноманітних форматів. Працює безкоштовно, але має свої обмеження. Без оплати на диску є лише 15ГБ. Якщо цього обсягу недостатньо, то потрібно оформити підписку Google One.

Переваги:

 • Сумісність з усіма операційними системами. В тому числі, мобільними — до даних є доступ з будь-якого пристрою.
 • Управління доступом до файлів — документ можна зробити доступним для когось іншого.
 • Інтеграція з іншими сервісами Google. Дана опція дозволяє працювати з файлами онлайн.

Недоліки:

Проблеми конфіденційності. Корпорація часто стає жертвою кібератак — нерідко страждають пересічні користувачі. Також документи з відкритим доступом можуть потрапити до пошукової системи — отже, необхідно бути обережним.

Microsoft OneDrive

Microsoft OneDrive

Ще одна поширена платформа. Найчастіше її обирають адепти ОС Windows. Хмарний сервіс вже вбудований до системи і не вимагає додаткової установки. Безкоштовно, правда, дається тільки 5ГБ. Далі сховище потрібно розширювати і це платна послуга.

Переваги:

 • Хмару вже встановлено на більшості персональних комп’ютерів і, якщо користувач вважає за краще сервіси лінійки Office, то так працювати набагато зручніше.
 • Доступ до даних з усіх пристроїв, де попередньо встановлено програму хмари.
 • Зручний інтерфейс і можливість упорядкувати файли, щоб швидко знайти певні з них.

Недоліки:

 • На головному сервері періодично трапляються аварії та неполадки. Як наслідок, відсутність можливості отримати доступ до своїх файлів.
 • На диску відсутня функція пошуку.
 • Невеликий обсяг безкоштовної пам’яті — 5ГБ. Конкурент, описаний вище, надає хмарне сховище більшої місткості на 10ГБ.

iCloud

iCloud

Улюбленець прихильників Apple. Як у попереднього гравця, облако вже інстальовано на всіх гаджетах компанії. Без додаткової плати в користування дається тільки 2ГБ. Можливе використання і на операційній системі Windows.

Переваги:

Найкращий варіант для юзерів екосистеми iOS. Всі дані будуть доступні з усіх пристроїв без зайвих зусиль.

Недоліки:

 • Не найкращий вибір, у разі існування потреби працювати з файлами на різних гаджетах Windows та Android.
 • Хмарне сховище не підходить для обміну документами з користувачами, які не використовують iCloud.

Що вибрати бізнесу

Підприємствам найкраще не зупинятися на безкоштовних cloud-сховищах. По-перше, пам’яті точно не вистачить, а, по-друге, безоплатні варіанти уразливі до кібератак. Оцінити хмарну інфраструктуру краще за наступними критеріями: система шифрування; алгоритм дій у разі збою; наскільки просте керування; спеціальні пропозиції для компаній.

У будь-якому випадку, зберігати дані в хмарі набагато безпечніше й обійдеться дешевше, ніж на фізичному носії. А вибір конкретного рішення безпосередньо залежить від потреб певного бізнесу.

Leave a Reply