«Датагруп» збільшила доходи на 8 % — до 1 474 млн грн

Позитивна динаміка пов’язана з успішно проведеною трансформацією та завершенням автоматизації більшості процесів

У 2019 році «Датагруп» збільшила доходи на 8 % – до 1 474 млн грн. Зростання EBITDA склало 21 %, при цьому маржинальність EBITDA досягла 31 %. До бюджетів усіх рівнів перераховано 309 млн грн.

«Фінансові показники «Датагруп» у 2019 році демонстрували позитивну динаміку завдяки успішно проведеній трансформації та завершенню автоматизації більшості процесів усередині компанії. Все це слугувало потужним поштовхом до подальшого поліпшення клієнтського сервісу, діджиталізації послуг нашої компанії та зміцненню позицій на ринку України», — коментує фінансові результати Михайло Шелемба СЕО «Датагруп».

«Датагруп» завершила проєкт з автоматизації бізнес-процесів на платформі Creatio та вивела на ринок нову лінійку послуг у галузі кібербезпеки. При цьому компанія запровадила масштабний проєкт із модернізації мережі та інвестувала в нові сервіси.

Зіткнувшись з пандемією коронавірусу, «Датагруп» протягом перших двох днів карантину перевела 43 % співробітників на віддалену роботу і продовжила працювати ефективно. Адже компанія є частиною критичної інфраструктури країни, наголошуєпан Шелемба.

«Датагруп» підтримала в період кризи середній та малий бізнес — запровадила загальноукраїнський проєкт RAZOM. Це онлайн-майданчик, на якому представлено каталог компаній та зібрані пропозиції від локальних підприємців, що продовжують працювати.

«Завдання проєкту — допомогти середньому та малому підприємцю знайти нових клієнтів у своєму місті, а нашим роздрібним клієнтам – підтримати свого локального підприємця, при цьому отримавши хорошу знижку. Ми плануємо інвестувати в підтримку цієї ініціативи близько 2 млн грн.Частина цих коштів буде спрямована на таргетовану рекламу, яка допоможе залучити замовників для бізнесу саме там, де компанії працюють», — підкреслює СЕО «Датагруп».

Зростання за сегментами

Зростання доходів за основними сегментами становило: B2C – 10 %, SMB – 21 %, B2B – 17 %. «Датагруп» продовжує впевнено лідирувати в сегменті B2B – ринкова частка становить 49 %.

Основні фактори зростання у B2B — залучення нових великих клієнтів, продаж VAS-послуг (Value-AddedServices), у тому числі послуг із кібербезпеки наявним клієнтам, а також безперервне розширення B2B-сервісів. При цьому тренд зростання триває за рахунок продажу основних послуг (канали передачі даних і доступ до мережі Інтернет, у тому числі через супутникові канали).

«Ми розуміємо потреби бізнесу і держави щодо підключення нових установ, у тому числі й об’єктів критичної інфраструктури, підтримуємо високі стандарти клієнтського сервісу. У режимі 24/7/365 наших клієнтів обслуговують 700 кваліфікованих технічних фахівців, а також є персонал із технічної допомоги для особливо вимогливих клієнтів. Крім того, ми пропонуємо різні рівні SLA відповідно до завдань замовника», – розповідає Михайло Шелемба.

В сегменті SMB збільшився як продаж основних послуг (інтернет, телефонія), так і продаж додаткових сервісів (захист від DDoS-атак, хмарні сервіси, віртуальна АТС).

За послугою надання доступу до мережі Інтернет у сегменті B2C спостерігається стійке зростання кількості клієнтів, які переходять на більш дорогі та високошвидкісні тарифні плани. На кінець року в базі компанії частка таких абонентів становить 40 %. Також зростає кількість абонентів, які купують пакет послуг «Інтернет + ТВ», за рахунок цікавого розважального контенту і привабливої вартості.

Фокус на кібербезпеку

У 2019 році компанія «Датагруп» ще раз підтвердила відповідність міжнародним стандартам сертифікації ISO/IEC 27001 та статус однієї з найбільш інформаційно захищених компаній України. Компанія почала пропонувати клієнтам пакет послуг DataProtect, у межах якого клієнти можуть отримувати різні сервіси в галузі кібербезпеки:

 • захищений вузол інтернет-доступу;
 • SOC (SecurityOperationsCenter);
 • захист від DDoS-атак;
 • захист веб-додатків;
 • захист електронної пошти;
 • захист каналів передачі даних;
 • захист телефонії;
 • аудит інфраструктури;
 • аутсорсинг систем інформаційної безпеки;
 • сканування на вразливості;
 • тестування на проникнення.

У червні 2019 року «Датагруп» завершила реалізацію проєкту з впровадження платформи bpm’online на базі продуктів Creatio. Завдяки цьому проєкту вдалося автоматизувати всі етапи роботи з корпоративними клієнтами на базі об’єднаної IT-платформи — управління взаємодією з клієнтами (CRM), поліпшення технічного супроводу продажів (NTS) та обслуговування клієнтів (ServiceDesk). У результаті компанія істотно скоротила час обробки клієнтських запитів, включення сервісів і розв’язання аварійних звернень.

Міжнародні стандарти

«Датагруп» послідовно впроваджує кращі міжнародні практики ведення бізнесу. На початку цього року компанія приєдналася до Всеукраїнської мережі доброчесності та комплаєнса (UNIC) та до Міжнародної комплаєнс-асоціації (InternationalComplianceAssociation (ICA).

У 2019 році «Датагруп» увійшла до топ-20 кращих роботодавців України за версією журналу «Бізнес».

У компанії запроваджено спортивно-благодійний проєкт DataHeart, який надихнув співробітників зробити спорт частиною їхнього життя та згуртував їх навколо благодійності. За кожне зареєстроване тренування співробітника компанія перераховує кошти на благодійність – ці гроші спрямовуються на фінансування операцій на серці для дітей. У межах цього проєктуу 2019 році вже успішно здійснено 7 операцій на серці дітям та перераховано 714 тис. грн допомоги. 

«Датагруп» – всеукраїнський оператор зв’язку для бізнесу та дому, лідер у сегментах передачі даних, міжнародного транзиту трафіка та супутникового зв’язку. Компанія також надає послуги відеоспостереження, хмарний сервіс від Microsoft і комплекс послуг у галузі кібербезпеки – DataProtect.

Leave a Reply