Більш як 160 нових сіл та містечок тепер мають високошвидкісний інтернет

Охоплення інтернетом навіть в найменших населених пунктах — важливий показник економічного, культурного та соціального розвитку в країні. І Україна активно покращує цю цифру: станом на кінець 2019-го року до інтернету під’єдналися ще понад 160 нових сіл та містечок різних регіонів держави.

Відтепер по всій країні селяни та мешканці маленьких міст можуть користуватися інтернетом на швидкості від 50 до 200 Мбіт/с.

Варто зазначити, що в цих населених пунктах розбудована мережа високошвидкісного «оптичного інтернету» за технологією GPON (Gigabit Passive Optical Network). Така мережа, складається з волоконних світловодів – волоконно-оптичних ліній зв’язку (ВОЛЗ). ВОЛЗ має безліч переваг у порівнянні з мідними жилами, які використовуються в традиційних кабелях. Перш за все, це виключно висока інформаційна ємність, тобто можливість передавати високошвидкісний потоки інформації. При цьому ці потоки мають можливість нарощуватись з часом за об’ємом та швидкістю передачі даних.

Саме мережа «оптичного інтернету» здатна забезпечити необхідні умови для впровадження концепції «Держава в смартфоні». Наприклад вже зараз оптичний інтернет користується великою популярністю серед ключових об’єктів соціальної інфраструктури: в навчальних закладах, медичних установах, сільрадах, фермах. Це значно полегшує роботу таких установ, а головне дозволяє впроваджувати життєво важливі інновації, як наприклад, інклюзивна освіта та дистанційна медицина.

Така мережа стає у нагоді і для бізнесу. Підприємці в різних куточках країни вже користуються потужним телекомінструментарієм задля підвищення своєї ефективності. В свою чергу, домашні користувачі отримують мультисервісну точку доступу, що забезпечує оселю інтернетом, інтерактивним ТV, інтернет-телефонією, радіо тощо.

В Україні існують декілька десятків компаній що будують мережу GPON. Але найбільший з них за обсягом та швидкістю будівництва – ПАТ «Укртелеком». Мережа інтернет-доступу оператора вже охоплює понад 2340 міст і сіл країни. Компанія бачить свою місію у скороченні так званого «цифрового розриву» між містом і селом. Такий розрив виникає коли користувачі з великих міст вільно користуються багатьма благами інтернету, в той час як мешканці сіл іноді не можуть навіть поспілкуватися з родичами чи дізнатися важливу новину. В 2020-му році такий стан речей неприпустимий. До того ж, інтернет — це не лише спілкування та розваги. Впровадження інтернету у якомога більше населених пунктів України, особливо в сільській місцевості, гарантує європейський рівень технологій та сервісу у багатьох галузях.

Leave a Reply