На двох птахофабриках МХП тестують “віртуального енергетика”

На Вінницькій та Миронівської птахофабриках агроіндустріальногохолдингу МХП пілотується проєкт стартапу a-Gnostics, який за лічені місяці допоміг підприємствам заощадити мільйони гривень на електроенергії за допомогою інноваційних рішень.

Про це повідомляє пресслужба МХП.

За даними холдингу розробка українських IT-фахівців використовує широкі можливості науки про дані, а її мета — оптимізація витрат на електроенергію промислових споживачів.

Передумовою для впровадження даного рішення стало впровадження в Україні нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року. Він передбачає, що всі учасники ринку повинні прогнозувати своє погодинне споживання електрики на добу вперед.

“Точне погодинне прогнозування споживаних обсягів, що допомагає уникнути зайвих закупівель або нестачі електроенергії, — це був основний виклик для підприємств МХП, після вступу в силу нової моделі ринку електроенергії”, — розповів ментор стартапу та технічний директор департаменту птахівництва МХП Віталій Адамчук про деталі співпраці з IT-стартапом a-Gnostics.

MHP a Gnostics electricity consumption forecasts 2 prev 9c8b6

Співзасновник a-Gnostics Андрій Старжинський має великий досвід розробок IT-рішень для багатьох країн світу, включаючи США і ЄС, як для невеликих компаній, так і для гігантів з Fortune 500. Компанії, з якими працював український IT-підприємець, розробляли інноваційні програмні рішення по всьому світу для нафтогазової, бурової, машинобудівної промисловості та енергетики.

“Що ми робимо? Прогнозуємо споживання електроенергії для Миронівської та Вінницької птахофабрик МХП. У новій моделі ринку електроенергії важливо давати точний погодинний прогноз споживання. Ми створюємо “віртуального енергетика” на основі сучасних методів машинного навчання та штучного інтелекту, який буде точно та в автоматичному режимі прогнозувати споживання по всім підприємствам МХП, а також надавати сервіс для “Еко Енерджі” — оператора з продажу електроенергії підприємствам Групи МХП”, — розповів співзасновник IT-стартапу.

У перспективі “віртуальний енергетик” перетвориться в єдину систему для усіх трьох десятків підприємств холдингу, розкиданих по 14 регіонах України. Вона збиратиме дані про споживання електроенергії на всіх підприємствах Групи, і автоматично виконувати прогнозування.

За даними агрохолдингу, перші місяці пілотування стартапу на двох найбільших птахофабриках МХП показали вражаючі результати. “На першому етапі порівняння результатів прогнозування “віртуального енергетика” a-Gnostics з власними прогнозами, штучний інтелект показав можливість потенційної економії в розмірі 300 тис. грн на місяць, а результатом другого місяця роботи стала потенційна економія в розмірі 500 тис. грн на місяць”, — розповів Адамчук.

MHP a Gnostics electricity consumption forecasts 3 prev 8b7e2

В МХП нагадали, що в рамках digital-трансформації холдингу у вересні 2019 року відібрали два стартапа для комерційного запуску на основі свого бізнесу: QRSmarty — сервіс з обліку товарів і інструментів на підприємствах; Khmarka — платформа з готовими модулями та інструментами аналітики для створення та запуску чат-ботів без участі розробника. Ще кілька перспективних проектів-випускників MHP accelerator отримали можливість пілотування на підприємствах МХП з метою подальшого комерційного запуску.

Фінансовий директор МХП Вікторія Капелюшна, яка також була одним з менторів стартапу a-Gnostics, підтвердила, що холдинг починає справжній хантинг серед українських стартапів при створенні групи компаній по трансформації бізнесу MHP Digital. За її словами, йдеться про стартапи з екосистеми MHPaccelerator, так і про інші, чиї розробки підійдуть компанії.

“Зараз бізнес в сфері АПК дуже сучасний, а МХП — один з найбільш інноваційних холдингів в Україні. За рівнем застосування сучасних технологій ми не тільки серед лідерів в Україні — ми значно випереджаємо багато європейських компаній. Майбутнє — за діджиталізацією, новими цифровими рішеннями і штучним інтелектом”, — наголосив засновник агрохолдингу Юрій Косюк.

Leave a Reply